Püsimeik
Püsimeigi protseduuril kantakse värvaine spetsiaalse aparaadi peeneima nõelaga nahale, mitte sügavamalt kui 1 mm, ehk epidermisesse, mistõttu värvipigment aja jooksul naha uuenemise käigus tuhmub, kuni hajub lõplikult, mis annab kliendile võimaluse seda uuendada perioodiliselt vastavalt oma soovile.
Püsimeik – see on huulte, kulmude, laugude värvikorrigeerimismeetod, tänu millele on võimalik nahka traumeerimata luua soovitud näojooni.
Vastunäidustused püsimeigile: kalduvus keloidarmide tekkele, kasvajad, hepatiit (kõik vormid), HIV, põletikulised reaktsioonid nahal (psoriaas jne).
4-12 nädala möödumisel peale esimest protseduuri on soovitatav teha hooldus ehk kordusprotseduur. Paljud kliendid arvavad ekslikult, et lõplik hea tulemus on võimalik saada kohe pärast 1 seanssi. Kahjuks vajab 98% püsimeigi protseduuridest korrigeerimist – see on tingitud esmajärjekorras sellest, et värvipigment jaotub nahas ebaühtlaselt ning selle epidermisesse fikseerumise protsent on igaühel erinev – kinnikasvamise jooksul tõrjutakse esialgsest värvist välja 20–60%. Suure tähtsusega on rehabilitatsiooniperiood: kas järgitakse püsimeigi spetsialisti soovitusi ja nõudeid või mitte – see jääb iga kliendi südametunnistusele. Selleks, et hiljem nautida ilusat ning korralikku püsimeiki, peate olema valmis teatud aja- ning rahakuludeks – vaid nii saab tagatud hea tulemus.
Püsimeiki on soovitatav värskendada 1-2 aasta tagant.
UV-kiirgus on iga tätoveeringu ja tattoo vaenlane. Need, kes käivad solaariumis või armastavad päevitada, käivad tihedamini püsimeiki uuendamas. Keemilised koorimised, näohooldused, mesoteraapiaprotseduurid – kõik see, mis soodustab epidermise uuenemist, viib pigmendi kiiremini nahast välja. Heledad toonid pleegivad kiiremini kui tumedad toonid.
SILMADE PÜSIMEIK. Püsimeigiga saab teha üla- ja alalaule lainerijoone või luua tihedate ripsmete efekti.
HUULTE PÜSIMEIK. Suurepärane moodus muuta või lihtsalt korrigeerida huulte kuju ja värvitooni.
KULMUDE PÜSIMEIK. Kulme peetakse tähtsaks ja näo väga iseloomulikuks detailiks. Kui teie kulmude kuju ei rahulda teid, kulmujoon pole selgepiiriline, karvakasv puudub täielikult või osaliselt, puudub ka oma pigment (hallid karvad), on püsimeik teie pääsetee! Soovi korral saab kulmud tihedamaks ja nende värvi intensiivsemaks muuta.
Hajustustehnika
Hajustustehnikas ehk Ombré efektiga püsimeigi puhul saavutatakse selgelt defineeritud ja täidetud kulmu efekt, samas on kulmude kontuurid pehmed ja puuderjad. Tulemust võib võrrelda kulmupliiatsi või –puudervärviga toonitatud kulmudega. Seda tehnikat saab teostada õrnast läbikumavast efektist kuni tugevama puuder-efektini. Kvaliteetne varjustustehnikas püsimeik näeb välja loomulik ja annab kulmudele kauni definitsiooni ja kuju. Hajustustehnika sobib eriti hästi neile, kes on harjunud oma kulmusid värvima, kannavad igapäevaselt meiki ja soovivad hästi viimistletud, defineeritud ja nn täidetud kulmu.
Kulmukarvatehnika
Selle tehnika puhul imiteeritakse loomulikke kulmukarvu. Karvatehnikas on võimalik kogu kulm karvaimitatsiooniga taastada ja saavutada tiheda ja äärmiselt loomuliku kulmu välimus. Samuti on võimalik hõredamate kulmude või ebaühtlase tihedusega kulmude puhul loomulike kulmukarvade vahele püsimeigitehnikaga väga realistliku välimusega kulmukarvad joonistada ja saavutada kaunis kuju ja tihedus. Selle tehnika sobib hästi neile kes eriti meiki ei kasuta ja ei soovi kulmu väga rõhutada (soovivad naturaalset ja õrnemat efekti).
Kulmukarvatehnikat ja hajutustehnikat saab ka kombineerida, kui tahetakse, et kulmupõhi oleks justkui kergelt pliiatsiga värvides varjutatud, aga samas tahetakse ühtlaselt tihedate karvadega kulmusid. Hajustus annab karvatehnika puhul volüümiefekti juurde.